Polacy obecnie podróżują znacznie intensywniej niż dekady temu, kiedy to samo otrzymanie paszportu było skomplikowane. W obecnych realiach sytuacja ekonomiczna w państwie jest unormowana, przez co obywateli stać na wakacje zagranicą. Największym marzeniem wielu z nich jest wyprawa do Stanów, kraju, który każdy zna z popularnych serialów oraz filmów. Jeśli chcesz zobaczyć to miejsce, rozpocznij organizację jeszcze dziś. Obywatele Polski jeżeli chcą odwiedzić USA muszą mieć ważną wizę. Na jej otrzymanie trzeba zostawić sobie parę miesięcy, bowiem nie jest wydawana od ręki. Na początku trzeba umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, będzie to możliwe w Krakowie oraz w Warszawie.

W wyznaczonym terminie trzeba wybrać się do konsulatu z gotowym wnioskiem o wizę turystyczną, należy wziąć także aktualny paszport. W chwili rozmowy z urzędnikiem będziemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeżeli nasza kondycja materialna jest dobra, a także nie jesteśmy karani, wówczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez kłopotu. Dopiero posiadając ten papier warto kupować bilet. Lot transatlantycki zajmuje kilkanaście godzin, jest także znacznie droższy od przeprawy na terenie kontynentu.

Dlatego szukanie interesującej opcji podróży warto zacząć parę miesięcy przed wyjazdem.

Należy prześwietlić wiele witryn, gdyż na poszczególnej z nich oferty mogą być skrajnie inne.

Zazwyczaj najprzystępniejsze z Europy są loty do Nowego Jorku.

Możemy na początku tam się wybrać, a potem skorzystać z lotów krajowych, one są niezwykle tanie.

Nie zapomnijmy również, żeby odpowiednio spakować własny bagaż. Bowiem na teren USA nie możemy wwozić jedzenia oraz napojów będących z poza Ameryki. Jedyne zakupy tego rodzaju można wykonać na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można pakować prowiantu, bowiem UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest całkiem tanie, jednak nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub pokojów od osób prywatnych, można zrobić to zawczasu, przez internet.

Istnieją specjalne portale w sieci, które zajmują się pośrednictwem..
<< Poprzedni
Następny >>