Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami odzwierciedlającymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w sieci pokazują się obrazy z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak stworzenie filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym interesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w kierunku jego czynników technicznych. Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja produkcji nierzadko wiąże się z koniecznością realizowania szeregu działań na wysokości. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te maszyny znacząco ułatwiają pracę profesjonalistów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko ryzykowne sceny w których aktor przebywa na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak za pomocą podnośników koszowych.

W ostatnim czasie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń.

Polegało to na zamontowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..
<< Poprzedni
Następny >>